17 July, 2024

Google’un Sunduğu Yeni Olanaklar

Google’un Sunduğu Yeni Olanaklar

Google, 1998’den beri kullanılan ve günümüzde dakikada 2 milyondan fazla aramanın yapıldığı, dünyanın en çok kullanılan arama motorudur. Türkiye’de internet kullanıcılarının %99’u Google’u tercih etmektedir. Google son zamanlarda oldukça yenilikçi bir sürecin içine girmiştir. Teknolojisini gün geçtikçe geliştiren Google, 2000’li yılların başında Google AdWords’u kullanıma sunmuştur. Bu sayede internet üzerinden yapılan bilgi, hizmet ve ürün arayışlarına farklı ve önemli bir boyut kazandırmıştır.

Google Ads Nedir?

Dijital dönüşüm gerçekleştikçe yenilikler de beraberinde gelmektedir. Peki bu google ads nedir ? Asıl adı Google Adwords olan bu uygulama, Google’ın sunduğu bir reklamcılık platformudur. Google AdWords 24 Temmuz 2018’den beri yeni isimi olan Google Ads ismiyle anılmaktadır. Bünyesinde arama ağı reklamlarını, görüntülü reklam ağını, gmail, mobil, app ve video ağı gibi kullanılabilir pek çok kampanya türlerini barındırmaktadır. Google Ads’ın şu anda 1 milyondan fazla kullanıcısı vardır.

Google Ad Manager Nedir?

Akıllara takılan bir başka soru da Google’ın sunduğu yeni hizmetlerden biri olan google ad manager nedir ? Google Ad Manager, içerik izlenen ve içerikle etkileşim kurulan tüm yeni yöntemler ve konumlarda dijital reklam gelirlerini artırmayı sağlayacak eksiksiz bir platformdur.

Google Marketing Platform Nedir?

Son olarak google marketing platform nedir ? Google Analytics 360 Suite ile DoubleClick arasında kurulan entegrasyona dayanan kökleri, bünyesindeki güçlü analiz ve reklamcılık platformlarıyla Google Marketing Platform, farklı pazarlama ekiplerinin bir bütün halinde ortak çalışmasını sağlayacak ortamlar yaratmaktadır.

Google Marketing Platform sayesinde;

– Daha hızlı ve akıllı pazarlama sunmaktadır. Rutin işlemleri otomasyona devredip stratejik faaliyetlere daha fazla zaman ayırmak mümkün olmaktadır. Reklam eğilimleri ve kalıpları da yerleşik zeka tarafından otomatik şekilde tespit edilmektedir.

– Yatırımlarda daha fazla söz sahibi olmak mümkündür. Pazarlama zincirinde bulunan en sağlam halkalar daha kolay görülebilmektedir. Yayınlanan reklam ve sunulan deneyimin kalitesinden emin şekilde alınan kararlarla performansı artırmak olanaklı hale gelmektedir.

– Kitleyi daha yakından tanımayı sağlar. Müşterilerin daha eksiksiz bir görünümüne ulaşmayı sağlamak için veri entegrasyon ve erişiminden yararlanılabilir.

– Analizler ekipler arasında paylaşılabilir. Rapor ve veriler tek bir noktada toplanarak kitle, medya ve işletmenin elde ettiği sonuçlar şirket genelinde görünür hale gelerek analiz paylaşımı desteklenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir