17 July, 2024

Weka İle Veri Madenciliği Nasıl Yapılır

Teknolojiyle birlikte birçok programın da yaygınlaştığı bilinmektedir. Yazımızda bu programlardan birisi olan weka ile veri analizi konusunda bazı konulara değineceğiz. Çok sayıda kişi weka nedir diyerek İnternet üzerinden araştırmada bulunmaktadır. Bu tür programlar, veri madenciliğinde çeşitli türdeki makinelerin öğretim aşamasında kullanılıyor.

Weka Programları Kullanım Sayısı Artıyor

Bu weka programcılığına bağlı olarak yine weka programı nedir bu yazımızda bulabileceksiniz. Weka programlarının kendine has bir işleme aşamaları vardır. Bunlar; weka veri önişleme, görselleştirme, sınıflandırma ilişkilendirme gibi değişen bazı metotları yer almaktadır. İş dünyasında çokça kullanılan bu kavram weka veri madenciliği açısından oldukça önemlidir. Çok sayıda kişi tarafından bu program kullanılmaktadır, Programın kütüphane sayısının giderek artmasıyla önemli bir hale gelecektir

Verileri İnceleme Konusunda Önemli Bir Rol Üstlenilmeli

Program bilgisayara yüklendiğinde program içerisinde bir çok analiz yöntemi yer almaktadır. Bu analizlerle istenildiği gibi işlem yapılabilir. Diğer başka işlemlerle karşılaştırma yapma imkanı doğmaktadır. İş dünyasından çok sayıda kişi tarafından bu program kullanılmaktadır. Programın kütüphane sayısının giderek artmasıyla önemli bir hale gelmeye başlamıştır.

Program bilgisayara yüklendiğinde, bu program içerisinde bir çok analiz yöntemi yer almaktadır. Bu analizlerle istenildiği gibi işlem yapılabilir. Diğer başka işlemlerle karşılaştırma yapma imkanı doğmaktadır. İlk iş olarak öncelikle makinenin tanınması gerekmektedir. Ardından verilerle ilgili olarak çalışmak gerekmektedir. Uygulanacak olan işlemler nasıl yapılacaksa belirlenip bu işlemlere öyle başlanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir