4 December, 2022

Dijital Medya ve Pazarlama Eğitimi Neden Alınmalıdır?

Geleneksel reklam ve pazarlama tekniklerinin yerini şimdilerde arama ağı ve sosyal platformlardaki reklamcılık, dijital pazarlama ve satış almış durumda. Gelişen teknoloji ve dijitalleşen dünyamızda sosyal ağ üzerinden tek tıkla her şeye ulaşmak mümkün hale geldi diyebiliriz.

Dijital Pazarlama Stratejilerinin Oluşumu ve Günümüzdeki Kullanım Alanları

Kaçınılmaz bir gerçektir ki dijital pazarlama hayatımızın hemen hemen her noktasında yer alıyor. İnternetten yapacağınız bütün alışverişlerde dikkatinizi çekebilmek için oluşturulmuş birçok pazarlama stratejisi bulunur. Bu stratejiler kullanıcıların yani bizlerin internet üzerindeki satın alma, sayfada gezinme, belki bir ürünü favorilerimize ekleme gibi birçok davranışımızın ölçümlenmesine göre belirlenir.

Dijital pazarlama stratejilerinden Remarketing yani yeniden pazarlamayı ele alalım. Günlük hayatınızda her zamanki gibi online satış yapan bir alışveriş sitesine giriş yapıyorsunuz, sayfa içerisinde ürünlere tıklayıp göz atıyorsunuz ve daha sonra siteden ayrılıyorsunuz. Tam da bu noktadan sonra dijital pazarlama tekniği ile reklam stratejisi kullanıcı davranışına göre devreye giriyor. Siteden ayrılmanızın ardından internette gezinirken sürekli karşınıza daha önce ziyaret ettiğiniz alışveriş sitesindeki ürünlerin reklamlarını görmeye başlıyorsunuz. Ürün karşımıza çıktıkça akılda kalma oranı, markaya karşı güven artıyor ve içimizde o ürüne ihtiyacımız olduğuna dair bir his oluşuyor. Ürünü satın alma ihtimalimiz artıyor hatta belki de reklamdan sonra satın almaya karar veriyoruz. Dolayısıyla yeniden, daha önceden girdiğimiz alışveriş sitesine dönerek ya da karşımıza çıkan reklama tıklayarak satın alma gerçekleştiriyoruz.

Günümüzde giyim, gıda, teknolojiden tutun da sağlık, turizm gibi birçok alanda da dijital medya ve pazarlamadan yararlanılıyor. Yani demek oluyor ki aslında dijital pazarlama hayatımızın her alanında yer alıyor ve bizlere çok büyük kolaylıklar sağlıyor.

Dijital Medya ve Pazarlamanın Önemi

Satış ve pazarlamaya bir alıcı olarak değil de pazarlama yapan bir firma penceresinden bakarak ele alacak olursak eğer, işinizi ya da işletmenizi dijitale taşıyarak, sosyal platformlar üzerinden, bazı araçlar ve kanallar aracılığıyla pazarlama stratejilerinizi belirleyip reklamlarınızı oluşturarak, daha fazla kişiye, daha doğru kitleye ulaşabilirsiniz. Google Ads, Facebook ve Instagram gibi kanallar bu açıdan büyük rol oynuyor. Bu sayede istatistiksel olarak elde edilen verilerle doğru bir yol haritası oluşturabilir, kazancınızı da bu oranda arttırabilir ve sektördeki rakiplerinizden bir adım daha önde olabilirsiniz. Bu yüzden dijital pazarlama eğitimiyle alakalı profesyonel anlamda destek almak, Dijital Pazarlama ve sosyal medya uzmanlığı eğitimi almak oldukça önem kazanıyor.

Kendi işletmeniz mi var, bir ajansta mı çalışmak istiyorsunuz ya da yeni bir iş mi kurmak istiyorsunuz?
‘Dijitalleşen dünyada ben de varım, ben de dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanlığı eğitimi almalıyım!’ diyorsanız
Dijital medya ve pazarlama eğitimi hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir