25 May, 2022

Neden Python Programlama Dili?

Dinamik anlam bilim ile yorumlanmış, nesne yönelimli, üst düzey bir programlama dili olması python nedir sorusuna bir cevaptır. Dinamik yazım ve dinamik ciltleme ile birleştirilmiş yüksek veri yapıları, hızlı uygulama geliştirme için ve mevcut bileşenleri birbirine bağlamak için bir betik veya yapıştırıcı bir dil olarak kullanılmasını çok cazip kılmaktadır.

Python’un basit, öğrenmesi kolay söz dizimi okunabilirliği vurgular ve bu durum programın bakım maliyetini düşürür. Program modülerliğini ve kod kullanımını yeniden teşvik eden modülleri ve paketleri desteklemektedir. Pythonun yorumlayıcısı, geniş kapsamlı standart kütüphanesi tüm ana platformlar için ücretsiz olarak kaynak veya ikili biçimde mevcuttur ve serbestçe dağıtılabilir.

Python; nesne yönelimli, yorumlamalı, birimsel ve etkileşimi yüksek seviyeli bir programlama dilidir. Girintilere dayalı basit sözdizimi, dilin öğrenilmesini ve akılda kalmasını kolaylaştırır. Bu da ona söz diziminin ayrıntıları ile vakit yitirmeden programlama yapılmaya başlanabilen bir dil olma özelliği kazandırır.

Şirketler Neden Tercih Eder?

Yazılım geliştirme şirketlerinin neden python kullandığını, çok yönlü özelliklere sahip olduğu ve daha az programlama kodu sebebiyle tercih edildiği bilinir. Programcıların yaklaşık % 14’ü UNIX, Linux, Windows ve Mac OS gibi işletim sistemlerinde kullanıyor. Büyük şirketlerin programcıları, yazılım geliştirmede kendine has özelliklere sahip bir marka oluşturduğundan python kullanır.

Çünkü python programlama dili ;

İnteraktif,

Yorumlanabilir,

Modüler,

Dinamik,

Nesne odaklı,

Taşınabilir,

Yüksek seviye C ++ ve C ile genişletilebilir.

Avantajları:

1Kapsamlı Destek Kütüphaneleri

Dizi işlemleri, web servis araçları, işletim sistemi arayüzleri ve protokoller gibi alanları içerir.

2- Entegrasyon Özelliğine sahip

Kurumsal Uygulama Entegrasyonunu entegre eder.

3- Verimlilik

Birim test çerçevesi ve gelişmiş kontrol yetenekleri.

4- Geliştirilmiş Programcı Verimliliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir