17 July, 2024

Kullanıcıların Video Reklamları Atlamamasını Nasıl Sağlayabilirsiniz?

Yayınlanan video ve reklamların daha fazla kişiye ulaşılmasını sağlayan en etkili reklam çeşitlerinden bir tanesidir. İnsanların video ve sosyal medya kanallarını daha fazla kullanmaya eğilimli oldukları için geliştirilmiştir. Ve hedeflenen müşteri potansiyelinin ilgi odağı olmayı başarmaktadır.

Dolayısıyla, müşterilerin ilgisini çekebilmesi için çeşitli yenilik ve değişikliği de getirmektedir. Bu amaçla adwords video reklam müşterilerin ilgi odağı haline gelebilmesi için çeşitli hususların geliştirilmesi ve değiştirilmesi olası bir durumdur.

Örneğin; video izlenmeden hemen önce on ya da 15 saniye süren reklamların izleyicilerinin ya da tüketicinin ilgisini ve dikkatini çekebilecek düzeyde olması gerekmektedir.

Video reklamları

İzleyicilerin izleme oranlarına göre ücretlendirme yapılmaktadır. Örneğin; izlenen video otuz saniye izlendiğinde ücretlendirme yapılmaktadır. Bu videolar video oynatma esnasında ya da hemen önce bazen de videoların ortası da yer almaktadırlar. Bunun yanı sıra diğer oynatma sitelerinde ve oyunlarda da görünmektedir.

Bu türden Google ads video reklam müşterilerle iletişim kurmak veya hedeflenen müşteri potansiyeline erişim sağlanmak için en etkili kanallardan birisidir. Bu doğrultuda hedeflenen kitleyi iyi belirlemek ve hedeflenen kitleye göre ya da pazarlama olanaklarına göre ürünün daha ilgi çekici ve müşterisinin ilgi odağı haline getirilmesi sağlanmaktadır.

Televizyon reklamlarının istediği kitleyi tam olarak yakalayamaması, ya da müşteri değerlendirmesinin çok zor oluşundan dolayı video reklamlar son derece önem kazanmaya başlamıştır. Genel olarak youtube ya da diğer müzik videolarında yayınlanmaktadır.

Google Reklam Çeşitleri

Reklam çeşitleri müşteriler ile kullanıcılar arasında bir köprü görevi üstlenmektedir. En çok kullanıcıya sahip olan youtube ya da benzeri formata sahip uygulamalara hitap etmektedir.

Bu kanallarda reklam yapan firmalar yaklaşık olarak yüzde 20 gibi bir artış elde etmektedir. Bu doğrultuda Google video reklam modelleri çeşitlilik göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir