4 December, 2022

Instagram’da Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Instagram, reklam vermek isteyen firmalar tarafından tercih edilen sitedir. Instagramda sponsorlu reklamlar vererek firmanızın ürün tanıtımını en iyi şekilde yaptırmak mümkün. Üstelik bu sponsorlu reklamlar ile sadece ürün tanıtımı değil kendi profil reklamlarınızı da yaptırmak mümkündür.

Instagram diğer sosyal medya devlerine göre daha hızlı büyüyen bir sosyal medya şirketi olduğundan hedef kitleye ulaşmak daha kolaydır. Bu yüzden pek çok kişi instagram reklam verme ile sponsorlu reklam yapmaktadır.

Instagrama Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir?

Instagrama sponsorlu reklam vermek sanıldığının aksine çok kolay bir işlemdir. Instagramın sadece kullanıcılarına değil diğer sosyal medya kullanıcılarına da hedef olarak reklam çalışması yapmaktadır. Instagram reklamları hakkında en çok merak edilen reklam türleri de kuşkusuz sponsorlu reklamlardır.

Facebook ve Instagram birleştiğinden ötürü instagram sponsorlu reklam verme işlemi facebooktan yapılmaktadır. Facebook business sayfasından power editor olmanız gerekmektedir. Power editor olduktan sonra instagrama siz de sponsorlu reklam verebilirsiniz. Power editor sayfasında bulunan reklamları yönetme seçeneğinden instagram seçeneğini seçerek reklam vermeye başlayabilirsiniz. Reklamları yönetme seçeneğinden kredi kartı bilgileriniz de sizden yine istenen bilgiler arasında yer alacaktır.

Bu aşamada verecek olduğunuz reklamlar hem facebooktan hem de instagramdan yayınlanabilmektedir. Reklam oluştur seçeneğinden reklamlarınızı kendinize göre ayarlayabilir ayrıca reklamın kaç gün kalacağını da yine bu seçeneklerden belirleyebilirsiniz. Reklamın süresi yine belirleyeceğiniz seçenekler arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir