4 December, 2022

Google Görüntülü Reklam Ağı Reklamları Nedir?

Google’ın arama motorlarında yayınlanan dijital reklamcılığın yanı sıra ürün ve hizmetlerin görsel olarak reklamını yapma olanağı sağlamaktadır. İnternet sayfalarında ürünlerin görsel içerikleriyle yayınlanmasını sağlamaktadır. Reklamcılık sektörünün maliyeti ve dönüşümü günden güne artış göstermektedir. Buna bağlı olarak geliştirilen sistemler ve teknikler akıllara görüntülü reklamcılık nedir sorusunu getirmektedir.

Firmaların kendi markalarını ve ürünlerinin tanıtımları için en çok kullandığı reklamcılık modelidir. Bu model sayesinde yayınlanan reklamlar dünya genelinde hemen her yere ulaşabilme şansına sahip olmaktadır.

 

Görüntülü reklam ağları

Hedeflenen en doğru kitleyi bulmasına yardım etmek için tasarlanmıştır. Bu sayede firmaların mesajlarını ve ürünlerini tanıtmak için her zaman yararlanabileceği ve yararlandırabileceği müşteri potansiyeline ulaşılmaktadır. Aynı zamanda ads görüntülü reklam ağı önceden site profillerini ziyaret eden kullanıcılarla yeniden etkileşime geçilerek yeni pazarlama potansiyellerinden faydalanılabilmektedir.

Görüntülü Reklam Ağı ile, ilgi çekici reklam türleri sayesinde kullanıcılarla etkileşime geçebilirsiniz. Görüntülü Reklam Ağı’nda yayınlayabileceğiniz bazı reklam türleri şunlardır:

  • Duyarlı Görüntülü reklamlar: Reklam metni, reklam resimleri ve marka logosu içeren reklamlardır.
  • Resim reklamlar: Farklı boyutlarda resimler veya HTML5 türündeki hareketli resimlerden oluşan reklamlardır.
  • Etkileşim reklamları: YouTube ve Görüntülü Reklam Ağı’ndaki ilgi çekici resim ve video reklamlardan oluşurlar.
  • Gmail reklamları. Kullanıcıların gelen kutularının üst sekmelerinde, genişletilebilir reklamlar olarak görünen reklamlardır.

Var olan kitleleri ve giriş sayfasını esas alarak daha yüksek performanslı kitleleri bulmaya yardımcı olmaktadır. Ve böylece daha fazla dönüşüm elde etmeye olanak sağlamaktadır. Zamanla hangi kitlenin daha çok işe yaradığını bulabilir, otomatik teklif özelliği sayesinde yapılan teklifleri otomatik olarak sağlamaktadır.

Görüntülü reklam ağı ve display reklamcılık

Gerek maliyet gerek ise dönüşüm oranlarının çok fazla olması nedeniyle her geçen gün biraz daha rağbet görmektedir. Reklam sektöründe yaşanan değişimlerle beraber display reklam hem reklam veren hem de reklamı gören kişi ya da kişiler açısından oldukça faydalıdır.

Dijital ağlarda reklamı yapılan ürün ve hizmetlerin daha fazla kişiye ulaşılmasında ve tüketiciye ulaşılma potansiyelinin yüksek olmasına olanak sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir