4 December, 2022

Facebook Marketplace Nedir?

Facebook Marketplace Nedir?

Dünyanın en önemli sosyal platformu olarak ön plana çıkan Facebook, 2. el eşya satışı için de facebook marketplace sistemini devreye sokmuş durumda. Bir süredir test-deneme aşamasında bulunan facebook marketplace nedir sorusunu pek çok kullanıcı merak etmekteydi. İlk başta belirli ülkeler üzerinden kullanıma açılan sistem, şu an tüm sosyal medya kullanıcıları üzerinden değerlendirilmektedir. Her geçen gün daha kapsamlı bir platforma dönüşen Facebook, ileriki zamanlarda sistemi daha da güçlendirecek gibi görünüyor.

Facebook Marketplace Ücretli Mi?

Facebook kullanıcılarının ikinci el eşya alıp satmasına olanak tanıyan sistem, her geçen gün daha gelişmeye devam ediyor. Özellikle Facebook uyuyorsa olan pek çok kullanıcı, facebook marketplace ücretlimi sorusunu da merak etmektedir. Android ya da iOS işletim sistemleri üzerinden kullanım şansı tanıyan uygulama, herhangi bir ücret olmadan güvenli şekilde değerlendirme şansı tanımaktadır. 18 yaşından küçük kişilerin kullanımına izin verilmeyen sistem, ikinci el eşyaların alım satımında kişilerin karşılıklı bağlantı kurmasına olanak vermektedir. Dünya çapında her kullanıcının artık değerlendirilmesine olanak tanıyan sistem, farklı ürünler konusunda geniş bir yelpaze sunulmuş durumda.

 

Facebook Marketplace Ekleme

Çok basit bir kullanım imkanı tanıyan facebook marketplace ekleme işlemini de kolaylıkla gerçekleştirme şansı vermektedir. Bunun için tek yapılması gereken Facebook üzerinden bir hesabınız olmasıdır. Daha sonra sisteme katılabilir ve verimli şekilde kullanabilirsiniz. Tamamen Türkçe dil desteği üzerinden sunulmuş olan sistem 3 farklı aşama ile değerlendirme imkanı tanıyor.

– Resim yükleme

– İlan detaylarını açık şekilde yazabilme

– Son olarak ilanı yayına alma

Bu üç aşama geçirmek suretiyle sistemi kolaylıkla kullanabilir; 2. el eşyanızın tüm Facebook kullanıcılarına açabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak ücret ödeyerek Facebook kullanıcılarının ana sayfası üzerinde, farklı noktalarda ayrıcalıklı şekilde görmesine fırsat verebilirsiniz.

 Facebook Marketplace Açma

Bekleme sisteminde olduğu gibi aynı şekilde facebook marketplace açma işlemi de kolaylıkla yapılabilmektedir. Eğer kullanıcının Facebook üzerinden bir hesaba var ise, kendi hesabına kullanarak uygulama üzerinden 2. el eşya ürünü yerleştirebilir. Daha sonra belli aşamaları geçmek suretiyle fotoğrafları yükleyerek yayına verebilir. Böylece alıcı kişilerle karşılıklı iletişim kurularak ürün alım satımı gerçekleştirilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir