8 August, 2022

Unity Nedir? Neden Unity?

 Unity Nedir? Neden Unity?

Unity iki ve üç boyutlu oyunları tasarlamanıza yardım olan bir oyun geliştirme motorudur. Unit platformu ile mobil oyun veya PC platformu için oyunlar tasarlayıp bunları yayımlayabilirsiniz. Unity platformu JavaScript ve C programlama dillerini kullanmaktadır. Obje eklemek içinse platformun kendi mağazasını kullanabileceğiniz gibi kendi oluşturduğunuz objeleri de platforma ekleyerek oyununuza ekleyebilirsiniz.

Neden Unity?

Unity nedir sorusuna açıklık getirdikten sonra diğer bir soru olan Unity platformunu neden kullanmalıyım diye düşünen kullanıcılar bu platformu kullanmak için pek çok nedene sahiptir. Öncelikle Unity oyun motoru kullanımı olay bir oyun motorudur. Bu sayede başlangıç seviyesinde kodlama yapan insanlar bile Unity ile oyun geliştirebilir.

Unity platformunun bir diğer avantajı da pek çok platformla entegre olmasıdır. Unity ile yazılmış bir oyun PC veya mobil platformları için kolayca kullanılabilir. Aynı zamanda optimizasyon sorunu da Unity platformunda oldukça az rastlanan bir durumdur.

Aynı zamanda Unity oyun platformu diğer büyük oyun motorlarının yanı sıra daha uygun fiyatla kullanıma sunulmuştur. Bunun yanı sıra Unity oyun geliştirme platformunda grafik ve kodlama aynı anda yapılabilmektedir. Bu da oyun geliştiren kişilerin yazdıkları kodu görsele dökerek hataları veya eksiklikleri hızlıca fark etmesini sağlar.

Son olarak Unity oyun geliştirme motoru fizik unsurları bakımından piyasadaki diğer oyun motorlarından çok daha gelişmiştir. Unity fizik motoru ile gelişmiş oyun deneyimi sunmasının yansı sıra oyunları daha gerçekçi hale getirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir