17 July, 2024

Amazon Rekognition Nedir?

Amazon Rekognition Nedir?

Basit şekilde ve zorlanmadan amazon rekognition ile resim ve fotoğraf analizi gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle bu servis sayesinde resim ya da video içerisinde bulunan insanları, yazıları, objeleri ve pek çok sahne ile aktiviteyi rahatlıkla belirlemeniz mümkün.

Üstelik hassas yüz analizi olanağı da tanımaktadır. Böylece karşılaştırma yaparak doğrulama sağlayabilir; özel kataloglama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yapay zeka sistem üzerinden çalışan bu servis, resim ve videoları için yapılacak analizler konusunda büyük kolaylık tanımaktadır.

Amazon Rekognition Neler Gerçekleştirebilir?

Son dönemlerde oldukça popüler hale gelen bu servis için, pek çok insan amazon rekognition nedir sorusunu merak etmektedir. Değişik fotoğraf ve resimler üzerinden analiz gerçekleştirme imkanı sağlayan bu sistem, değişik ayrıcalıklar da sunuyor. Kullanıcılar tarafından bir uygulamaya eklenmiş resim üzerinde değişik çalışmalar yapılabilmektedir.

– Resim üzerinde yer alan objeler bulunabilir.

– Yazılar algılanabilir.

– Mevcut yüzler üzerinden arama işlemi sağlanabilir.

– Resim üzerinde yer alan ünlü kolaylıkla bulunabilir.

Aynı zamanda bu işlem eğer video üzerinden yapılıyorsa; kişinin nerede olduğunu da tespit edebilirsiniz. Aynı zamanda daha önce kayıt altına aldığınız yüzler ile eşleştirme yapma şansını kullanmanız mümkün. Bu konuda amazon rekognition ne işe yarar sorusuna hitaben, yapılacak işlemler bu şekilde sıralanabilir.

 Değişik Video ve Resimler Üzerinden Kullanılabilir

Farklı uygulamalar eşliğinde yüklenmiş olan resim ve videolar üzerinden analiz gerçekleştirebilirsiniz. Böylece resim veya video üzerinde bulunan farklı etmenleri odak noktası alabilir; uğraşmadan gerçekleştirmek istediklerinizi daha düzenli şekilde sağlayabilirsiniz.

Örneğin bir firmanın logosu veya farklı resimleri internet üzerinden yüklendiği zaman, o resimleri ayılamaya uğraşmak yerine, servisin kullanarak rahatlıkla toparlayabilirsiniz. Oldukça kaliteli ve güvenilir bir analiz imkanı sağlayan amazon yapay zeka üzerinden desteklenmiş durumda. Özellikle sağladığı yapay zeka oldukça gelişmiş bir etki yaratıyor. Böylece herhangi bir sorun olmadan resim ile video üzerinden detaylı analiz yapabilirsiniz.

Amazon Yapay Zeka Kullanımı

Oldukça kolay bir kullanım imkanı sağlayan sistemi, her türlü değişik video ve fotoğraf üzerinden değerlendirebilirsiniz. Öncelikle sisteme giriş gerçekleştirmek suretiyle bir kullanıcı profili oluşturmanız gerekmektedir. Sonra belirlenmiş adımları takip ederek işlemi sonlandırabilir ve rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir